یـا شـهـیـد
گروه اخبار
18 دی 1397
577

پدر شهید امید آزادیخواه به فرزند شهیدش پیوست

حاج نجف آزادیخواه پدر شهید امید آزادیخواه بعد از مدتی بیماری شب گذشته درگذشت و به فرزند شهیدش پیوست.

به گزارش یاشهید ، حاج نجف آزادیخواه پدر شهید امید آزادیخواه پس از مدتی بیماری شب گذشته دارفانی را وداع کرد و به فرزند شهیدش پیوست.

این گزارش حاکیست : پیکر مطهر این پدر شهید صبح امروز سه شنبه 18 دی ماه با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران طی مراسم باشکوهی تشییع و در قطعه 51 (قطعه صالحین) آرام می گیرد.

همچنین مراسم ختمی روز پنج شنبه 20 دی ماه از ساعت 15 الی 17 در مسجد حضرت ابراهیم(ع) واقع در خیابان جمهوری – نرسیده به چهارراه استانبول-کوچه نوبهار نبش کوچه جاهد برگزار می گردد.

شهید امید آزادیخواه در سال 1346 در تهران دیده به جهان گشود . امید تا مقطع راهنمایی تحصیل کرده و بدلیل فوت مادر در سال 1359 تحصیل را رها و به پدرش در مغازه کمک می نمود . امید در سال 1365 به خدمت مقدس سربازی اعزام و به مرکز آموزشی گروه 22 توپخانه شهرضا اختصاص و مشغول آموزش نظامی گردید . وی پس از طی دوران آموزشی از آنجایی که تنها فرزند ذکور خانواده بود به دانشکده افسری منتقل گردیده و در یگان پاسدار مشغول به ادامه خدمت گردید . شهید آزادیخواه که در روز 24 فروردین ماه سال 1367 برگه مرخصی خود را دریافت و در حال ترک دانشکده بود متوجه می شود که یکی از سربازان متأهل در روز مذکور نگهبان بوده و نمی تواند به نزد خانواده خویش برود ، بنابراین وی تصمیم می گیرد که جای خود را با آن سرباز عوض نماید و بر سر پست نگهبانی حاضر شود . در حالیکه عقربه ، ساعت 14:08 را نشان می داد غرش موشک دشمن بعثی ، دانشکده را به لرزه در آورده و به ساختمان یگان پاسدار اصابت می نماید و امید آزادیخواه به درجه رفیع شهادت نائل گردید

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: