یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۱۸ دی ۱۳۹۷
497

پدر شهید امید آزادیخواه به فرزند شهیدش پیوست

حاج نجف آزادیخواه پدر شهید امید آزادیخواه بعد از مدتی بیماری شب گذشته درگذشت و به فرزند شهیدش پیوست.

به گزارش یاشهید ، حاج نجف آزادیخواه پدر شهید امید آزادیخواه پس از مدتی بیماری شب گذشته دارفانی را وداع کرد و به فرزند شهیدش پیوست.

این گزارش حاکیست : پیکر مطهر این پدر شهید صبح امروز سه شنبه ۱۸ دی ماه با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران طی مراسم باشکوهی تشییع و در قطعه ۵۱ (قطعه صالحین) آرام می گیرد.

همچنین مراسم ختمی روز پنج شنبه ۲۰ دی ماه از ساعت ۱۵ الی ۱۷ در مسجد حضرت ابراهیم(ع) واقع در خیابان جمهوری – نرسیده به چهارراه استانبول-کوچه نوبهار نبش کوچه جاهد برگزار می گردد.

شهید امید آزادیخواه در سال ۱۳۴۶ در تهران دیده به جهان گشود . امید تا مقطع راهنمایی تحصیل کرده و بدلیل فوت مادر در سال ۱۳۵۹ تحصیل را رها و به پدرش در مغازه کمک می نمود . امید در سال ۱۳۶۵ به خدمت مقدس سربازی اعزام و به مرکز آموزشی گروه ۲۲ توپخانه شهرضا اختصاص و مشغول آموزش نظامی گردید . وی پس از طی دوران آموزشی از آنجایی که تنها فرزند ذکور خانواده بود به دانشکده افسری منتقل گردیده و در یگان پاسدار مشغول به ادامه خدمت گردید . شهید آزادیخواه که در روز ۲۴ فروردین ماه سال ۱۳۶۷ برگه مرخصی خود را دریافت و در حال ترک دانشکده بود متوجه می شود که یکی از سربازان متأهل در روز مذکور نگهبان بوده و نمی تواند به نزد خانواده خویش برود ، بنابراین وی تصمیم می گیرد که جای خود را با آن سرباز عوض نماید و بر سر پست نگهبانی حاضر شود . در حالیکه عقربه ، ساعت ۱۴:۰۸ را نشان می داد غرش موشک دشمن بعثی ، دانشکده را به لرزه در آورده و به ساختمان یگان پاسدار اصابت می نماید و امید آزادیخواه به درجه رفیع شهادت نائل گردید

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: