یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۲۵ بهمن ۱۳۹۷
1424

بزرگداشت شهید مدافع حرم محمدهادی ذوالفقاری در گلزار شهدای تهران برگزار شد

مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم محمدهادی ذوالفقاری با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد.

به گزارش یاشهید ، عصر امروز پنج شنبه 25 بهمن ماه مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم محمدهادی ذوالفقاری با حضور اقشار مختلف مردم و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران با سخنرانی سردار نقدی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران و با مداحی حاج علی جهانبخش در قطعه 26 گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد.

سردار نقدی در این مراسم ضمن گرامیداشت این شهید والامقام بیان نمود :اگر امروز دشمن جرات حمله به ایران را ندارد ناشی از روحیه شهادت طلبی در جامعه اسلامی است .

این گزارش حاکیست : در پایان این مراسم خانواده های معظم شهدا و ایثارگران با حضور بر سر سنگ یادبود این شهید والامقام در قطعه 26 بهشت زهرا(س) با نثارگل و قرائت فاتحه همواره یاد و خاطره اش را گرامی داشتند.

شهید “محمد هادی ذوالفقاری” از نیروهای داوطلب ایرانی بود که به عضویت سپاه بدر عراق درآمد. وی متولد سال ۱۳۶۸ و ساکن میدان خراسان تهران بود که برای یادگیری دروس حوزوی به نجف اشرف مهاجرت کرده بود. با آغاز حملات گروه‌های تروریستی به شهرهای عراق شهید ذوالفقاری با فتوای آیت الله سیستانی مبنی بر دفاع از حرم‌های آل الله به صف مدافعان حرم در سامرا پیوست.

محمد هادی ذوالفقاری سرانجام در بهمن ماه سال ۹۳ به دست نیروهای تکفیری در عراق به شهادت رسید. وی در بخش اول وصیت نامه‌اش آورده است: «اینجانب محمدهادی ذوالفقاری وصیت می‌کنم که من را در ایران دفن نکنند و اگر شد ببرند حرم امام رضا علیه السلام طواف بدهند و برگردانند و همینطور در نجف و سامرا و کربلا و کاظمین طواف بدهند و در وادی‌السلام دفن کنند و دوست دارم نزدیک امام باشم و تمام مستحبات انجام شود و در داخل دور قبر من پارچه سیاهی بزنند و دستمال گریه مشکی و غیره مانند تربت داخل قبرم بگذارند تا مثل حسینیه شود و اگر شد جایی که سرم می‌خورد به سنگ لحد یک اسم حضرت زهرا(س)بگذارند که به آن سنگ آخ نگویم و بگویم یا زهرا(س).»

طبق وصیت شهید، پیکر وی بر گرد بارگاه‌های منور ۵ امام طواف شد و در وادی السلام آرام گرفت.

مزار یادبود این شهید والامقام در قطعه ۲۶ گلزار شهدای تهران قرار دارد.

 

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: