یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
990

دعای پرفیض ندبه به یاد شهید موحددانش برگزار شد

مراسم دعای ندبه به مناسبت سالروز شهادت محمدرضا موحد دانش صبح امروز جمعه 13 اردیبهشت‌ماه ساعت ۷:۱۵ صبح در مهدیه شهدای گلزار شهدای تهران برگزار شد.

به گزارش یاشهید ،به مناسبت سالروز شهادت شهید محمدرضا موحد دانش دعای ندبه صبح امروز جمعه 13 اردیبهشت‌ماه در مهدیه شهدای بهشت زهرای تهران توسط حجت الاسلام و المسلمین مرتضی صادقی ساعت 7/15 صبح با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران برگزار شد.

شهید محمد رضا موحد دانش در سال 1340 در تهران به دنیا آمد. او برادر علیرضا موحد دانش است. علیرضا در حالی که فرماندهی تیپ 10 سید الشهدا(ع) را بر عهده داشت در 13 مرداد 1362 و در عملیات والفجر 2 در منطقه حاج عمران به شهادت رسید. اگرچه علیرضا از محمد رضا بزرگتر بود و فرزند ارشد خانواده محسوب می‌شد اما محمد رضا در سلوک رسیدن به شهادت از علیرضا مقدم تر بود. او یکسال قبل از برادرش یعنی در تاریخ 13 اردیبهشت سال 1361 در منطقه ام الرصاص عملیات فتح المبین به شهادت رسید. شهید محمد رضا موحد دانش در حالی به شهادت رسید که معاون گردان سلمان فارسی تیپ 27 محمد رسول الله(ص) بود و فرمانده‌اش در آن برهه زمانی، سردار حسین قجه‌ای بود که دو روز بعد از معاونش در واقعه محاصره گردان سلمان به شهادت رسید.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: