یـا شـهـیـد
۱۷ تیر ۱۳۹۸
2416

واکنش جالب خانواده شهید حزب الله از زیارت گلزار شهدای تهران+عکس

خانواده شهید مدافع حرم حزب الله «محمدحسین جونی» گلزارشهدای تهران را زیارت کردند.

به گزارش یاشهید ، پدر و مادر شهید مدافع حرم لبنانی«محمدحسین جونی» در جریان سفرشان به ایران برای اولین بار به زیارت شهدای خاکسپاری شده در گلزار شهدای تهران واقع در بهشت زهرا(سلام‌الله‌علیها) رفتند.

والدین شهید جونی با حس و حالی خاص بر سر مزار شهدا و فرماندهان شهید دوران دفاع مقدس, یادبود شهید ابراهیم هادی, شهید سید احمد پلارک, شهدای مدافع حرم ایرانی و شهدای مدافع حرم لشکر فاطمیون, شهدای آتش نشان و شهدای گمنام حضور پیدا کردند و ضمن قرائت فاتحه یاد و خاطره حماسه‌های شهدای ایرانی را گرامی‌داشتند.

پدر شهید جونی بیان کرد : ” انسان وقتی در این مکان مقدس حضور پیدا می‌کند, احساس می‌کند که محیطی مملوء از ملائکه و به دور از شلوغی و سر و صدای این دنیا وجود دارد و در آن حب و عشق و زیبایی مشاهده می شود. این مکان عزت و اقتدار را به جمهوری اسلامی و اسلام محمدی داد و این خون ها جمهوری اسلامی را به عزت و افتخار کنونی رساند و نتیجه آن خون هاست که ما به آن مدیونیم. شیخ الشهدا شهید راغب حرب می فرمایند که خون شهدا اگر بریزد در دست خدا می ریزد و اگر توسط خداوند ریخته شود، موجب رویش می گردد. در لبنان و دیگر جاها شهدایی هستند که خونشان این برکت را ایجاد کرده است.”

مادر شهید جونی نیز در این باره گفت که “وجود این اماکن و خود شهدا فرهنگی هستند که صرف رفتن در آن نیز چیزهای بسیاری را به انسان می آموزد. همچنین انسان احساس راحت و زندگی می کند و این مزار شهدا به نسل های بعدی نیز چیزهایی را آموزش می دهد. زمانی که انسان حاجت یا احساس دلتنگی دارد، به مزار شهدا می رود و با آنها سخن می گوید و می خواهد که واسطه با خداوند بشوند.”

برپایه این گزارش, شهیدمحمد حسین جونی با نام جهادی «منتصر» یکی از شهدای جوان حزب الله لبنان است که در 26 سالگی در دفاع از حرم حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها)به درجه رفیع شهادت نائل شد. او که وضعبت مالی خوبی داشت,متاهل و صاحب یک فرزند به نام فاطمه بود و در دانشگاه آمریکایی لبنان، مسئول مرکز بسیج تربیتی بود و دانشجویان زیادی را به این مرکز جذب کرده بود.

«منتصر» نام کتابی با موضوع زندگی شهید جونی به قلم« غیداء ماجد» است که  ترجمه آن از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: