یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۱۴ مرداد ۱۳۹۸
746

تعطیلی مرکز فرهنگی و کتاب‌فروشی نشر شاهد؛ شایعه یا واقعیت؟

اخباری مبنی بر تعطیلی یکی از مراکز فرهنگی و کتاب‌فروشی نشر شاهد در رسانه‌ها و فضای مجازی منتشر شد.

به گزارش یاشهید ، درپی انتشار اخباری در رسانه‌ها و فضای مجازی مبنی بر تعطیلی یکی از مراکز فرهنگی و کتاب‌فروشی نشر شاهد در قطعه شهدای بهشت زهرا(س) که مایه دلبستگی بسیاری جوانان و خانواده‌های شاهد و ایثارگر است، بسیاری از اهالی کتاب و دوستداران فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ابراز نگرانی خود را از این حرکت بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کردند.

خانه شهید بهشت زهرا(س) و سالن دعای ندبه این مرکز فرهنگی از همان ابتدا به‌عنوان یکی از مراکز تجمع خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران برای برگزاری برنامه‌های گوناگون مذهبی و مناسبتی مورد توجه دوستداران و پیروان فرهنگ ایثار و شهادت قرار داشته است و تاکنون نیز به عنوان مرکزی فرهنگی توانسته میعادگاه عاشقان فرهنگ ایثار و شهادت باشد.

در مرکز خانه شهید،‌ کتاب‌فروشی با عنوان نشر شاهد مشغول به ‌کار است که آثار فرهنگی مرتبط با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زندگی‌نامه‌های شهدا و ایثارگران را به مخاطبان این آثار ارائه می‌کند. بعد از انتشار اخباری مبنی بر تعطیلی این مرکز فرهنگی از مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران در این خصوص سؤال کردیم.

حجت‌الاسلام محمد‌حسن کاویانی‌راد درباره رسانه‌ای شدن این موضوع گفت: مسئله تعطیلی مرکز فرهنگی خانه شهید در بهشت زهرا(س) و تعطیلی کتاب‌فروشی نشر شاهد از اساس حقیقت ندارد و با توجه به اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران همواره در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فعالیت می‌کند عنوان این‌گونه اخبار جز شایعه‌پراکنی نیست.

وی بیان کرد: واقعیت ماجرا از جایی آغاز شد که بنیاد شهید تهران بزرگ به‌عنوان متولی این کتاب‌فروشی تصمیم گرفت پیمانکار خود را در این کتاب‌فروشی از شخص حاضر به فرد دیگری انتقال دهد. همین امر از سوی مستاجر کنونی کتاب‌فروشی به نشر شایعه‌ای مبنی بر تعطیلی فعالیت‌های فرهنگی در خانه شهید و کتاب‌فروشی نشر شاهد بدل شد.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: بنیاد شهید با توجه به رسالت ذاتی خود که کار‌های فرهنگی و ترویج فرهنگ شهادت سر لوحه آن قرار دارد همواره در این جهت فعالیت خواهد کرد و در خصوص این مرکز کتاب‌فروشی بایی بگویم که در آینده‌ای نزدیک در این مرکز کار‌های فرهنگی حوزه ایثار و شهادت بیش از پیش پیگیری و انجام خواهد شد و در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در این مرکز و مراکز فرهنگی دیگر از پیشنهاد‌ها و انتقادات مردم شهید‌پرور و جامعه هدف بنیاد شهید استقبال می‌کنیم.

همچنین رئیس روابط عمومی و ارتباطات بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ درباره تعطیلی این مرکز فرهنگی گفت: همواره بنیاد شهید و امور ایثارگران در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اقدامات فرهنگی فراوانی را انجام داده و از هیچ تلاشی در این جهت فروگذار نمی‌کند. مرکز فرهنگی و کتاب‌فروشی خانه شهید نیز در همین جهت فعالیت می‌کند و بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ برنامه‌هایی در جهت بسط و گسترش این گونه فعالیت‌های فرهنگی دارد.

علیرضا اکبری ادامه داد: کتاب‌فروشی که با عنوان نشر شاهد در خانه شهید بهشت‌زهرا(س) فعالیت می‌کند، به صورت استیجاری در اختیار فردی قرار داده شده که مدت اجاره این مکان با توجه به اتمام قرارداد ایشان به اتمام رسیده است و علاوه بر این‌که هیچ گونه اقدامی از سوی ایشان برای ادامه همکاری یا عدم آن انجام نشده بلکه شایعاتی نیز در جهت تعطیلی این مکان از سوی ایشان رسانه‌ای شده است.

وی تأکید کرد:‌ مرکز فرهنگی و کتاب‌فروشی خانه شهید بهشت‌زهرا(س) به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی تعطیل نخواهد شد، زیرا سیاست‌‌های این نهاد در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت این اجازه را نخواهد داد. تغییر در روال انجام سیاست‌ها هیچ دلیلی بر تعطیلی آن نخواهد بود بلکه سیاست کلی حاکم بر بنیاد شهید و امور ایثارگران بر انجام کار‌ها و اقدامات فرهنگی است و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیز یکی از اهداف عالی این نهاد انقلابی است لذا تعطیلی مرکز فرهنگی و کتاب‌فروشی نشر شاهد در قطعه شهدا کذب محض است.

اکبری تصریح کرد: خانواد‌ه‌های معظم شاهد و ایثارگر و عاشقان فرهنگ ایثار و شهادت و شهدای گرانقدر مطمئن باشند بنیاد شهید و امور ایثارگران نه‌تنها برنامه‌ای برای تعطیلی این گونه مراکز فرهنگی ندارد بلکه در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ذره‌ای کوتاهی نخواهد کرد.

گفتنی است؛‌ با پیگیری‌های انجام شده در این خصوص آنچه به نظر می‌رسد این است که مرکز فرهنگی خانه شهید بهشت‌زهرا(س) و کتاب‌فروشی نشر شاهد که در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بیش از ۲۰ سال در این مکان فعال است؛ همچنان در این مکان فعال خواهد بود و هموطنان گرامی و خانواده‌های شاهد و ایثارگر که دغدغه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را دارند می‌توانند همچنان از این مرکز فرهنگی و کتاب‌فروشی استفاده کنند.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: