یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۰۱ مهر ۱۳۹۸
702

نهمین زنگ دانش آموز شهید در گلزار شهدای تهران نواخته شد

نهمین زنگ دانش آموز شهید امروز با هدف پاسداشت یاد و خاطر جانفشانی‌های سه هزار و ۶۰۰ دانش آموز شهید کشور و دانش آموزان شهید آرمیده در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) با شعار «دانش آموزان دیروز، آموزگاران امروز» به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید در این مراسم نواخته شد.

به گزارش یاشهید ، شهردار تهران با تاکید بر ضرورت پاسداشت رشادت‌های شهدا که برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی جانشان را فدا کردند گفت: شهدا ثابت کردند با ایستادگی و مقاومت بن‌بستی وجود ندارد.

وی روز دوشنبه در نهمین مراسم زنگ دانش‌آموز شهید که در بهشت زهرا(س) برگزار شد افزود: این روحیه شهدا را باید سرمشق خود قرار دهیم و با ایستادگی مشکلات را از سر راه برداریم.

وی همچنین با گرامیداشت یاد امام راحل گفت: برای رهبر معظم انقلاب آرزوی سلامتی و طول عمر می‌کنم که در این شرایط سخت و با فشارهای دشمنان نظام را رهبری می‌کنند.

شهردار تهران ادامه داد: جنگ اساسا چیز تلخی است و در قرآن هم آمده که اگر جنگی بین مسلمانان رخ داد آن را باید اصلاح کرد اما جنگ ما دفاع بود در قبال کسانی که شاید همسایه ما بودند اما از صدام و رژیم بعثی حمایت کردند.

وی خاطرنشان کرد: یادمان نرفته که مصر سازمان دفاعی خود را تقدیم عراق کرد و ما تنها با صدام نجنگیدیم؛ این پیروزی را مرهون رشادت‌های شهدا هستیم.

سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) در این مراسم اظهارداشت: این مراسم با هدف نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت به ویژه بین نسل جوان برگزار شد و این مهم باید در تمامی طول سال در دستور کار مسئولان قرار داشته باشد.

در پایان این مراسم یک اصله نهال به یاد شهدای دانش‌آموز کاشته شد.

این گزارش حاکیست : امروز همزمان با بازگشایی مدارس جمعی از اعضای شورای شهر تهران و مدیران شهری در آیین نهمین مراسم زنگ دانش آموز شهید حضور داشتند و یاد و خاطره شهیدان دانش آموز را گرامی داشتند.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: