یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۱۶ آبان ۱۳۹۸
1415

گردهمایی فرزندان شهدای فاطمیون استان تهران در گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد

گردهمایی فرزندان شهدای فاطمیون استان تهران با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد.

به گزارش یاشهید ، صبح امروز پنج شنبه 16 آبان ماه گردهمایی فرزندان شهدای فاطمیون استان تهران با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران مدافع حرم فاطمیون و مقامات لشگری و کشوری با سخنرانی سرگرد وران مسئول ایثارگران سپاه پاسداران استان تهران و نیز دکتر حمیدعلی صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ به همراه مهرداد بذرپاش نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مهدیه شهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد.

این گزارش حاکیست : دکتر صمیمی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم به ویژه شهدای تیپ فاطمیون بیان کرد : وقتی از جهاد سخن به میان می‌آید و حریم عقیده و دین و مقدسات به خطر می‌افتد، آنگاه برای آن‌ها که غیرت دارند و خدا باورند، دفاع از این حریم، حد و مرز نمی‌شناسد. این را مومنانی از ایران، افغانستان، عراق و پاکستان در این برهه حساس از تاریخ، در مقابل تفکر تکفیر، جهالت و وحشی‌گری در عراق و سوریه ثابت کرده‌اند.

ایشان در ادامه افزود : بدون شک اخلاص، ایثار، شهامت و شهادت طلبی فاطمیون کم نظیر است و عزیزان فاطمیون ما در سایه همین شهامت و شهادت طلبی بود که به فتوحات بزرگی دست پیدا کردند.

مهرداد بذرپاش عضو سابق هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در این مراسم که به‌منظور تقدیر از فرزندان شهدای افغانستانی مدافع حرم منعقد شد، با بیان اینکه امنیت و آسایش امروز ما مرهون ازخودگذشتگی، ایثار و شهادت رزمندگان دوران جنگ تحمیلی است، اظهار داشت: همانطور که شهدای جنگ تحمیلی برای نجات جان ملت و کشور در مقابل دشمن بعثی ایستادگی کردند و به دشمنان قسم خورده ایران اسلامی نشان دادند که ایران کشوری نیست که در مقابل دشمن تسلیم شود، امروز هم مدافعان حرم به پیروی از شهدای جنگ تحمیلی، سیلی محکمی به استکبار جهانی زدند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه شهدا جایگاه عظیمی نزد خداوند دارند، تصریح کرد: نیت و هدف تمام شهدا برای رضای خداوند و مبارزه با کفر و ظلم است و تابعیت و ملیت شهدا در تحقق اهداف و آرمان‌های والایشان تفاوتی ندارد.

مهرداد بذرپاش عضو سابق هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خطاب به فرزندان شهدای لشکر فاطمیون گفت: صبح امروز قبل از شروع این مراسم معنوی، کنار قبر پدر شهیدم رفتم و افتخار کردم که فرزند شهید هستم؛ شما هم باید به پدران شهیدتان افتخار کنید، چراکه شهدای مدافع حرم لشکر فاطمیون که از برادران دینی و افغانستانی ما هستند، در خط مقدم مبارزه با ظالمان حضور دارند و در راه خدا جهاد می‌کنند.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مدافعان حرم افغانستانی که لشکر غیور فاطمیون را تشکیل دادند، نقش مهم و بزرگی در تضعیف قدرت جریان تکفیری داعش ایفا کردند؛ آنها با شهامت و دلاوری‌های خود اجازه ندادند به حریم آل‌الله جسارت شود و در واقع خالق امنیت و آسایش شدند.

بذرپاش ادامه داد: متاسفانه عده‌ای درک صحیحی از نقش رزمندگان و شهدای مدافع حرم در امنیت و اقتدار کشورمان ندارند و گاهی می‌بینیم که با اظهارنظرهای ناپخته‌شان موجب دل‌آزردگی خانواده‌های معزز شهدا می‌شوند، اما باید بدانند صبر خانواده‌های شهدا از جنس صبر حضرت زینب (س) است و هیچ خللی در عزم و اراده غیورمردان ایرانی و افغانستانی برای مبارزه با استکبار وارد نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه شهدای مدافع حرم و به‌خصوص شهدای لشکر فاطمیون، غربت حضرت سیدالشهدا (ع) در کربلا را درک کرده‌اند، تصریح کرد: شهدای لشکر فاطمیون اجر و منزلت رفیعی دارند، چراکه خانواده‌های این عزیزان بعد از شهادت مصیبت‌های بسیار زیادی را متحمل می‌شوند و از سوی دیگر نیز خانواده‌هایشان در مملکت غربت قرار دارند، هرچند که ما عزیزان افغان را بر روی چشمانمان قرار می‌دهیم.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رزمنده‌ها و شهدای مدافع حرم فاطمیون خانواده‌های خود را در غربت جای گذاشته و برای دفاع از حرم به کشور دیگری رفتند که این کار بسیار بزرگی است.

بذرپاش با بیان اینکه باید دست تک‌تک خانواده‌های شهدای مدافع حرم را ببوسیم، در پایان یادآور شد: از فرصت یادواره‌های شهدا باید استفاده کنیم و این فرهنگ را در بین عموم مردم فراگیر کنیم.

در ادامه و پایان این برنامه خانواده های معظم شهدای فاطمیون با حضور بر سر مزار شهدای مدافع حرم با نثارگل و قرائت فاتحه همواره یاد و خاطره شان را گرامی داشتند.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: