یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۱۸ بهمن ۱۳۹۸
858

آیین مهمانی لاله‌ها و عطرافشانی گلزار شهدا در بهشت زهرا (س) برگزار شد

آیین ویژه مهمانی لاله‌ها و غبارروبی، عطرافشانی و گلباران گلزار مطهر شهدا همزمان با سراسر کشور و به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان در گلزار شهدای بهشت زهرا (س) برگزار شد.

به گزارش یاشهید ، این آیین معنوی همزمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر که با عنوان “آیین مهمانی لاله‌ها” نامگذاری شده با حضور حجت الاسلام و المسلمین امرودی رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، روسا و مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران مناطق مختلف تهران، خادمان حرم عبدالعظیم حسنی (ع)، مهندس سیدمنصور میرمرادی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران ، دکتر حمیدعلی صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ ، دکتر سعید خال مدیر عامل بهشت زهرا (س) و اقشار مختلف مردم و خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان در مهدیه شهدای بهشت زهرا (س) برگزار شد.

بالگردهای هوانیروز در این مراسم مزار شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس را گلباران کردند.

در این مراسم معنوی ابتدا پیام حجت الاسلام محمد علی شهیدی محلاتی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت عطر افشانی و گلباران مزار شهدای سراسر کشور توسط مهندس سید منصور میرمرادی قرائت شد.

در این پیام آمده است: “شهدای انقلاب اسلامی با نثار خون خویش در پاسداشت آرمان ها و ارزش های اسلامی و انقلابی و دفاع از کیان جامعه سرافرازی را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رقم زدند بی تردید ملت های مسلمان تنها با مدد فرهنگ والای ایثار و شهادت می توانند در برابر قدرت های استکباری قد علم نمایند. چنانکه شهدا، آزادگان و جانبازان والا مقام با تاسی از فرهنگ والای ایثار و شهادت زمینه استقلال، عزت و اقتدار ایران را در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس فراهم کردند. ”

رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در این مراسم اظهار داشت: خون حاج قاسم سلیمانی اسلام  را از توطئه ها و مرگهای دشمنان مکتب قرآن و اسلام نجات داد.

حجت الاسلام میثم امرودی افزود: طالبان، تکفیری ها، داعشی های فرزندکش، فاسد و تجاوزکار قصد داشتند چهره اسلام را در عرصه جهانی منفور کنند اما با شهادت سپهبد سلیمانی، ماهیت واقعی آنها آشکار شد.

وی عنوان کرد: نجات اسلام از بزرگترین و موثرترین برکات خون شهید سلیمانی و همرزمانش بود.
رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران خاطر نشان کرد: خون سردار سلیمانی نه تنها موجب بیدار ملت ایران بلکه سبب بیداری جهان شده و همه خواستار انتقام خون این شهید والا مقام شدند.
وی افزود: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی و ایران قصد داشتند با تغییر واژه شهید و جایگزینی کلمه قتل به اهداف شوم خود برسند.
امرودی خاطرنشان کرد: ترفند دشمن در تغییر واژه شهید هرگز موفق نخواهد شد.
وی ادامه داد: ترامپ، شهادت سردار سلیمانی را موجب شکست ایران و آن شهید بزرگوارم می داند در حالیکه از نام سردار سلیمانی حتی پس از شهادتش، لرزه بر اندام تو و همپیمانانش می افتد.
وی به معامله قرن اشاره کرد و گفت: معامله ننگین قرن شکست خواهد خورد و چنین معامله ای هرگز به اهتزاز در نخواهد آمد.
رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تاکید کرد: وجود مقام معظم رهبری که از شجاعت و جسارت برخوردار بوده موجب آبرو و اعتبار ملت ایران و شهدا در عرصه جهانی شده است.

مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) در ادامه این مراسم گفت: این مکان به عنوان مقدس ترین نقطه جهان و مدفن ۳۰ هزار شهید گلگون کفن انقلاب اسلامی به شمار می رود.
سعید خال با بیان اینکه بهشت زهرا (س) از چند منظر حائز اهمیت است، افزود: امام راحل در روز ۱۲ بهمن پا به این مکان مقدس گذاشته و ادامه فرماندهی انقلاب را از این نقطه هدایت و نظارت کردند.
وی تاکید کرد: شهدا مظهر اقتدار، عزت و استقامت ملت ایران هستند و با خون خود برای ملت ایران عظمت و سرافرازی را آوردند.
مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) عنوان کرد: ایران با داشتن شهدا هیچ نیازی به بمب هسته ای ندارد چرا که شهدا خود مظهر اقتدار و عظمت هستند.
وی خاطر نشان کرد: دشمنان تصور می کردند عمر انقلاب کوتاه خواهد بود اما عشق و وفاداری ملت ایران هر سال نسبت به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی بیشتر شد.
خال یادآور شد: شهدا از جان خود گذشتند تا ایران و انقلاب اسلامی، سرافراز و جاودان بماند.

مراسم عطرافشانی و گل‌باران مزار منور شهدا در ۱۹ هزار گلزار شهدای سراسر کشور برگزار شد که این مراسم به‌ صورت ویژه در بهشت‌ زهرای تهران، مزار سردار شهید سلیمانی در گلزار شهدای کرمان، گلزار شهدای مسلمین در شهرستان بانه به‌عنوان تکریم شهدای اهل سنت، گلزار روستای صاحب‌الزمان (عج) خرم‌آباد به‌ عنوان نماد شهدای روستایی و مزار شهدای ارامنه برگزار شده است.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: