یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۰۵ اسفند ۱۳۹۸
859

بزرگداشت سردار شهید یوسف ابوالفتحی برگزار می شود

بیستمین سالگرد شهادت سردار یوسف ‌رضا ابوالفتحی و یادبود برادر شهیدش غلامرضا ابوالفتحی در قطعه ۲۹ گلزار شهدای تهران برگزار می شود.

به گزارش یاشهید ، بیستمین سالگرد شهادت سردار یوسف ‌رضا ابوالفتحی و یادبود برادر شهیدش غلامرضا ابوالفتحی روز پنج شنبه 8 اسفند ساعت 10 صبح با حضور جمعی از مسئولان و خانواده معظم شهدا در قطعه ۲۹ گلزار شهدای تهران برگزار می شود.
شهید یوسف رضا ابوالفتحی سال ۱۳۳۴ در دامان پر عطوفت خانواده ای نجیب و دین باور از اهالی شهرستان نهاوند از توابع همدان تولد یافت. دوران کودکی و نوجوانی خود را با کار مستمر و تحصیل پشت سر نهاد طوری که مراتب تحصیلی‌اش را با جهد فراوان تا مقطع دیپلم پیش برد و به عنوان جوانی متدین همراه با اندوخته‌های معنوی و علمی آماده پذیرایی مسئولیت‌های بزرگ زندگی شد و در مسیر کمال و بالندگی گام برداشت.
قبل از انقلاب هنگامی که سیل خروشان مردم به خیابان‌ها ریختند دوشادوش مردم در جهت سرنگونی رژیم شاهنشاهی فداکاری کرد. او انسانی مهربان، فروتن، مذهبی، زحمتکش و مقاوم بود. با مشکلات و مصائب زندگی با صبر و حوصله برخورد می کرد و اطرافیان را هم به این امر تشویق می‌کرد.
وی پس از به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی در سال ۵۷ به جمع پاسداران کمیته انقلاب اسلامی در آمد و اوج شکوفایی شخصیتش در این مرحله از زندگی برای خدمت و انجام وظیفه به امت مسلمان کشورمان به معرض ظهور درآمد.
در زمانی که حملات کفار بعثی به کشورمان شروع شد با حضور فعال در جبهه‌های حق علیه باطل به رشادت، ایثار و افتخار آفرینی پرداخت و خدمات بسیاری در خطوط مقدم جبهه ها انجام داد.
شهید ابوالفتحی از بدو استخدام مسئولیت های بسیاری را عهده دار بود از جمله معاون کمیته منطقه یک تهران، مدیر کل مواد مخدر، معاون جنگ کمیته انقلاب، فرمانده یگان حفاظت، فرمانده کل عملیات کمیته انقلاب اسلامی، فرمانده قرارگاه مرکزی محمدرسول الله(ص)، فرمانده یگان دریایی کل کمیته، جانشین معاون اطلاعات و عملیات کل، فرمانده ناحیه انتظامی تهران بزرگ و در آخرین مسئولیتش که فرمانده انتظامی استان فارس را بر عهده داشت در حین درگیری با اشرار مسلح و آدم ربایان در شهرستان فسا واقع در ناحیه انتظامی فارس در حالی که فرماندهی عملیات را برعهده داشت بر اثر اصابت تیر مجروح شد.
این مجاهد دلیر و بزرگوار که تمام زندگی خود را وقف این مرز و بوم کرده بود حتی در عزیزترین روز زندگیش دست از مجاهدت برنداشت و در شب ازدواج فرزندش با شنیدن خبر گروگان‌گیری (بعضی از کارکنان) توسط اشرار راهی منطقه لارستان شد و در11 بهمن ماه سال ۱۳۷۸ بر اثر نقص فنی چرخبال و سقوط در دریاچه مهارلو به جمع جان باختگان طریق فضیلت و آزادگی پیوست تا با شهادت مظلومانه خود لزوم حراست مستمر و همه جانبه از دستاوردهای انقلاب اسلامی را گواهی کند.

بخشی از وصیت‌نامه شهید یوسف‌رضا ابوالفتحی:

«بنام او آغاز می‌کنم تا شاید خوب از دلم برآید.

در این دنیای وانفسا که نفس کشیدن در آن دشوار است، با آن خونریزی‌ها که ابرقدرت‌ها و شیاطین بوجود می‌آورند و با دیدن زجر‌ها و شکنجه‌هایی که مردم مظلوم و مسلمان در اقصی نقاط جهان و خانواده‌هایی که بر اثر ستمی که به آن‌ها وارد می‌شود، اشک یتیمان که در اثر بی‌سرپرستی دلشان پر خون است و لحظه خوش در زندگی خود ندارند.

درحالی‌که مسلمانان زجر کشیده در دیگر کشور‌های جهان، زیر چکمه‌های ظلم و ستم ایادی شیطان دست و پا می‌زنند، با وجود این دنیای بی‌ارزش، نشستن در گوشه‌ای و در فکر خود بودن، گناه بزرگی است. ذره ذره وجودم و قطره قطره خونم بخاطر این‌ها به خروش می‌آید و تاب دیدن این صحنه‌ها را ندارم.

خدایا من را بطلب و به پیش خود ببر.»

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: