یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۰۷ اسفند ۱۳۹۸
774

مراسم بزرگداشت شهیدان «بابا عطا» و «عمواکبر» برگزار می‌شود

مراسم بزرگداشت شهیدان «سید عطاءالله میرمحمدی (بابا عطا)» و «سیداکبر میرمحمدی (عمواکبر)»، نهم اسفند در بهشت زهرا (س) تهران برگزار می‌شود.

به گزارش یاشهید ، مراسم بزرگداشت شهیدان «سید عطاءالله میرمحمدی (بابا عطا)» و «سید اکبر میرمحمدی (عمواکبر)»، روز جمعه ۹ اسفند از ساعت ۱۰ تا ۱۲ بر سر مزار شهید «سیداکبر میرمحمدی» واقع در بهشت زهرا (س)، ردیف ۴۷، شماره ۲۹ برگزار خواهد شد.

دختران شهید «سید عطاءالله میرمحمدی» در پیامی در فضای مجازی نوشته‌اند: «سعی بر اینه که تدابیر لازم برای حفظ سلامتی میهمانان اندیشیده بشه به ویژه در پذیرایی؛ تا ان‌شاءالله اونایی که نگران این معضل ویروس کرونا هستند از نگرانی دربیان و مجلس شهدا رو باشکوه و مزین کنند».

این گزارش حاکیست : شهیدان «سید عطاءالله میرمحمدی (بابا عطا)» و «سیداکبر میرمحمدی (عمواکبر)»، دو برادر شهید هستند که عناوین «بابا عطا» و «عمواکبر» را دختران شهید سید عطاءالله میرمحمدی بر این شهیدان والامقام نهاده‌اند؛ شهید «سیدعطاءالله میرمحمدی» متولد ۲۲ بهمن سال ۱۳۳۳ است که هفتم اسفند سال ۱۳۶۲ در جزیره مجنون (عملیات خیبر) به شهادت رسیده و برادرش «سیداکبر میرمحمدی» نیز متولد سال ۱۳۳۸ است که ۹ مهر سال ۶۱ در منطقه سومار (عملیات مسلم بن عقیل) به شهادت رسیده است.

شهید «سید عطاءالله میرمحمدی (بابا عطا)» در بین بسیجیان از محبوبیت خاصی برخوردار بود و اثرگذاری وی زبان‌زد خاص و عام بود. بابا عطا بعد از مدتی خدمت در سپاه، حرکت خود را به مسلخ عشق یعنی صحنه‌های نبرد حق علیه باطل آغاز کرد و با بچه‌های بسیجی مسجد در اعزام‌های مختلف در مناطق جنگی حضور پیدا کرد تا این که به مقام شهادت نائل شد.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: