یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹
938

کمک‌های مومنانه بنیاد شهید تهران بزرگ به ایثارگران دارای مشکل معیشتی

حمیدعلی صمیمی از توزیع ۱۰۰۰ سبد کالا و بن کارت برای جانبازان زیر ۲۵ درصد خبر داد.

به گزارش یاشهید ، حمید علی صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ با اشاره به رزمایش همدلی و کمک مومنانه از سوی رهبر انقلاب گفت: مقام معظم رهبری سخنانی در نیمه شعبان برای کنترل و مبارزه با بیماری کرونا داشتند و در کنار آن به نقش مردم در کمک به یکدیگر تحت عنوان رزمایش همدلی و کمک مومنانه اشاره کردند؛ برهمین اساس همه دستگاه ها اقداماتی انجام دادند؛ بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز برنامه ویژه ای برای کمک به معیشت ایثارگران تدارک دید.

وی با اشاره به کمک‌های این سازمان گفت: برای ایثارگران فاقد درآمد که عمدتا جانبازان زیر 25 درصد هستند و هیچ درآمدی از صندوق‌های حمایتی ندارند، مستمری به صورت دائمی و ماهانه در نظر گرفته شده است که تقدیم می‌شود. بر همین اساس 2300 نفر در سراسر کشور تحت پوشش قرار می‌گیرند. علاوه بر این اقلام بهداشتی مانند ماسک، دستکش و … در بین ایثارگران با شرایط خاص که جانبازان بالای 50 درصد یا جانبازان شیمیایی و اعصاب و روان زیر 50 درصد هستند توزیع شد.

وی خاطرنشان کرد: به مناسبت ولادت امام حسن علیه السلام و روز اکرام، بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ اقدام به توزیع سبدهای کالا و بن کارت در بین جانبازان زیر 25 درصد کرد. 1000 سبد کالا و بن کارت فروشگاه رفاه فراهم شده است که توزیع آن از امروز آغاز شد و تا شب های احیا ادامه خواهد داشت.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ بیان کرد: جانبازان زیر ۲۵ درصد و همچنین دیگر جانبازانی که در این ایام دچار مشکل معیشتی شده‌اند و از ارگان و دستگاهی دریافتی ندارند می‌توانند با مراجعه به ادارات دفاتر بنیاد شهید استان تهران که در آن دارای پرونده هستند، برای برقراری مستمری خود اقدام کنند.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: