یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۰۷ خرداد ۱۳۹۹
1302

مردی که آرزوی دیدار «شهید بهشتی» را داشت به بهشت رفت+عکس

سید ناظر حسینی که سالها شرف حراست از مزار شهدای هفتاد و دو تن را بر عهده داشت روز گذشته به دیدار آنها در بهشت رفت.

به گزارش یاشهید ، سید ناظر حسینی که سالها شرف حراست از مزار شهدای هفتاد و دو تن را بر عهده داشت روز گذشته به دیدار آنها در بهشت رفت.

اکبری رییس اداره امور گلزارهای شهدای تهران در گفت و گو با خبرگزاری فارس گفت: این سید عزیز روز گذشته آخرین روز کاری اش بود و شب بر اثر سکته قلبی جان به جان آفرین تسلیم کرد. پیکر سید ناظر حسینی صبح امروز در جوار شهدای بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.

سید ناظر حسینی مردی 55 ساله اهل مزار شریف افغانستان بود که علت مهاجرتش به ایران را این گونه توصیف می کرد: «ما  ساکن مزارشریف بودیم. آنجا  شیعه‌نشین است. همانجا هم متولد شدم. معاشمان از راه کشاورزی می‌گذشت و اوضاع بدی نبود. تا اینکه شوروی هجوم کرد. روس‌ها به خانه‌هایمان حمله می‌کردند، زن، ناموس و امنیت‌مان را به یغما می‌بردند. اغلب مردم فرار کردند تا در امان باشند. سال ۵۹ یعنی در همان ماه های اول اشغال ازدواج کردم. هجده سالم بود، تنها ۲۵ روز بعد از عروسی‌، همراه پدر و همسرم به ایران مهاجرت کردیم و ساکن مشهد شدیم. جز برادرم که زمان طاغوت به ایران آمده بود کس دیگری نداشتیم. یک سال بعد به تهران آمدیم و پنج سال در پیشوای ورامین زندگی کردیم، البته الان خانه‌مان کهریزک است».

 

 

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: