یـا شـهـیـد
گروه اخبار
23 شهریور 1394
965

دعای پرفیض ندبه به یاد شهدای مظلوم کردستان برگزار میگردد

مراسم پرفیض دعای ندبه این هفته 27 شهریورماه به یاد شهدای مظلوم خطه کردستان در مهدیه شهدای بهشت زهرا(س) برگزار میگردد. به گزارش یاشهید ، مراسم پرفیض دعای ندبه این هفته 27 شهریور و به مناسبت فرا رسیدن سالگرد شهید ناصر کاظمی و شهدای مظلوم خطه کردستان با نوای گرم علیرضا سمویی و مجید رضازاده […]

مراسم پرفیض دعای ندبه این هفته 27 شهریورماه به یاد شهدای مظلوم خطه کردستان در مهدیه شهدای بهشت زهرا(س) برگزار میگردد.

به گزارش یاشهید ، مراسم پرفیض دعای ندبه این هفته 27 شهریور و به مناسبت فرا رسیدن سالگرد شهید ناصر کاظمی و شهدای مظلوم خطه کردستان با نوای گرم علیرضا سمویی و مجید رضازاده ساعت 7/15 صبح با حضور جمعی از همرزمان شهید و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در مهدیه شهدای بهشت زهرا(س) برگزار میگردد.

این گزارش حاکیست : در پایان خانواده های معظم شهدا و ایثارگران بر سر مزار شهید بروجردی و شهید ناصر کاظمی حضور یافته و با نثار گل و قرائت فاتحه همواره یاد و خاطره شهدا را گرامی میدارند.

ناصر کاظمی در 12 خردادماه 1335 در خانواده‌ای معتقد و اهل تقوا در تهران دیده به جهان گشود و از همان ابتدای زندگی، با قشر محروم جامعه ،‌آشنا و همراه شد.

ناصر دوره ابتدایی را با نمره‌های خوب پشت سر گذاشت تا وارد دبیرستان شد او در این سنین ، با شور و علاقه به مطالعه کتابهای دینی پرداخت تا بنیادهای اعتقادی و اخلاقی خود را با معارف اسلامی استوار سازد.

وی پس از پایان دوره متوسطه، با شرکت در کنکور، در رشته ها « پیراپزشکی و تربیت بدنی» پذیرفته شد و بنا به علاقه‌ای که داشت تحصیلاتش را در تربیت بدنی ادامه داد ناصر همزمان با تحصیل ، به کار معلمی و تدریس در مدارس جنوب شهر تهران همت گماشت و بخش مهمی از حقوق معلمی خود را صرف خریدن کتابهای دینی برای شاگردانش کرد. کاظمی در این کلاسها با طرح مباحث دینی، اجتماعی و سیاسی دانش آموزانش را نسبت به مشکلات روز و نیازهای قشر جوان آْگاه کرد.

کردستان

ناصر کاظمی از راه ایجاد وحدت بین سپاه و ارتش و به کارگیری نیروهای مردمی و طراحی چند عملیات ، موفق می‌شود تمام مناطق تحت اشغال ضد انقلاب را از چنگ آنها خارج کند و آْرامش را به منطقه برگرداند. او معتقد بود که مناطق کردنشین ،‌ های پاکسازی ، از مردم بومی استفاده می کرد که این اعتقاد او سبب برقراری ارتباط عاطفی میان او و مردم شد و موجبات آزادی و پاکسازی منطقه « نوربان» و قشلاق»‌در راه پاوه را فراهم کرد. خبر این پیروزیها در منطقه می‌پیچید و رعب و وحشت زیادی در دل ضدانقلاب می‌افکند.
آزاد سازی و پاکسازی « باینگان» ،‌« نودشه»، « نیسانه» ،‌« نروی »‌،‌«‌نوسود» ،‌کله چناره»‌،‌«‌و شمشی »‌،‌از دیگر فعالیتهای این شهید بزرگوار است. وی همچنین برای مقابله با گروههای مسلح ضد انقلاب در کردستان« تیپ ویژه شهدا» را تشکیل داد و فرماندهی آن را به عهده گرفت.
ناصر پس از یک سال و نیم خدمات ارزشمند در پاوه ، به سنندج رفت و به عنوان « مسوول سپاه پاسداران کردستان» منصوب گردید. پاکسازی مناطق حساسی همچون جاده«‌بانه- سردشت» ، « کامیاران»،«‌مریوان»،« تکاب»،‌« صائین دژ»،‌«‌بوکان»،« سد بوکان»، از جمله اقدامات متهورانه او به شمار می‌رود.
شهید کاظمی با تمام عشق ، در خدمت مردم محروم بود. در کردستان، درخشید و چنان شخصیت والایی از خود بروز داد که مردم ، دل در گرو محبت او سپردند و حتی نام« ناصر» را بر کودکانشان برگزیدند و بر این نام مباهات کردند.
هوشمندی ، بصیرت، شجاعت و قاطعیت ، از ویژگیهای بارز شهید ناصر کاظمی بود. کردستان به وجود او مباهات می‌کرد و در کنار او ،‌احساس تنهایی و غربت نداشت .
این میدان دار بزرگ جهاد سر انجام در تاریخ 6 شهریور1361،‌در حین پاکسازی محور« پیرانشهر- سردشت»‌، در یکی از روستاها ، بر براق شهادت نشست و کردستان را در سوگ خود نشاند.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: