یـا شـهـیـد
۲۷ آبان ۱۳۹۹
2540

پیکر مطهر جانباز شهید حمید ابراهیمی ورکیانی در گلزار شهدای تهران آرام گرفت

پیکر مطهر جانباز شهید حمید ابراهیمی ورکیانی صبح امروز با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در گلزار شهدای تهران تشییع و به خاک سپرده شد.

به گزارش یاشهید ، پیکر مطهر جانباز شهید حمید ابراهیمی ورکیانی صبح امروز با حضور حمیدعلی صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران طی مراسم باشکوهی تشییع و در جوار پدر و برادران شهیدش در قطعه 26 گلزار شهدای بهشت زهرای تهران آرام گرفت.

سردار شهید حمید ابراهیمی ورکیانی در سال 1340 در خانواده ای مومن بدنیا آمد. پدرش نظامی بود و گاهی هم به شغل آهنگری می پرداخت. حمید در بدو تشکیل سپاه، جزء اولین نیروهایی بود که عضو سپاه شد و به فعالیت های مبارزاتی جبهه و جنگ و مقابله با عوامل نفاق پرداخت. در غائله کردستان و درگیری با کومله، اولین و سخت ترین مرحله مجروحیتش شروع شد. گلوله ای بر سرش اصابت نمود و نیمی از صورت و فک و قسمت انتهایی جمجمه اش را متلاشی کرد. شدت جراحات به حدی بود که او را سه روز در میان جنازه شهدا گذاشته بودند.

یکسال پس از اولین مجروحیت و انجام چندین عمل جراحی، حمید بار دیگر وارد عرصه نبرد شد و در خلال سال های 1359 تا 1363 بارها عازم لبنان شد.

برادرش مجید در عملیات آزادسازی خرمشهر به شهادت رسید. در عملیات کربلا ی5 برادر دیگرش وحید نیز به شهادت رسید. حدود 50 روز از شهادت وحید نگذشته بود که پدرش، حسن ابراهیمی ورکیانی از نیروهای ارتش در عملیات کربلای 8 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

حمید ابراهیمی مشکلات عدیده ای داشت. ضایعات چشمی منجر به تخلیه آن شد. 17 مرتبه عمل جراحی منجر به ضعف شدید اعصاب او شد. این جانباز 70 درصد هفت مرتبه هم در آلمان عمل شد و سال ها با درد و رنج ناشی از این جراحات با روحیه ای بالا زندگی کرد و نهایتا پس از 40 سال جانبازی به شهادت رسید. شش فرزند، 2 دختر و 4 پسر از او به یادگار مانده است.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: