یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۰۷ اسفند ۱۳۹۹
997

آیین تکریم پدران آسمانی و تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا برگزار شد

آیین تکریم پدران آسمانی و تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا در آستانه ۱۳ رجب سالروز میلاد حضرت علی (ع) با حضور معاون رییس‌جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران بعدازظهر چهارشنبه ۶ اسفندماه در گلزار شهدای بهشت زهرا (س) برگزار شد.

به گزارش یاشهید ، مهندس سعید اوحدی در این مراسم ضمن تبریک میلاد باسعادت مولی‌الموحدین حضرت علی‌ (ع) و تشکر از برگزارکنندگان این مراسم گرانسنگ، گفت: یکی از برکات ارزشمند و بزرگ انقلاب اسلامی برگزاری همین برنامه‌ها در روز میلاد ائمه معصومین (ع) و بزرگداشت و نام‌گذاری مبارک و با سنخیتی است که صورت گرفته و نسل‌های گذشته ما در طول تاریخ از این برنامه‌ها و نعمت حضور در این مراسم‌ها محروم بودند.
رییس  بنیاد شهید و امور ایثارگران نام‌گذاری روز میلاد امام علی (ع) به‌عنوان روز پدر را مناسبتی زیبا و قابل تقدیر خواند و افزود: امروز در هیچ نقطه‌ای از عالم خلقت، به‌غیر از خاک مقدس جمهوری اسلامی که به برکت خون شهدا و رهبری حضرت امام (ره) این قداست را پیدا کرده است چنین مناسبت‌ها و جمع‌های نورانی را مشاهده نمی‌کنیم.
وی برگزاری این مراسم در گلزار مطهر شهدا را نیز قابل تقدیر خواند و اضافه کرد: اگر شهدای عزیز ما طبق نص صریح قرآن زنده و «عند ربهم یرزقون» هستند، قطعاً مزار پاک و مقدسشان در دنیای مادی نیز قطعه‌ای از بهشت خدا روی زمین است.
اوحدی با بیان اینکه ویژگی‌های متمسکین واقعی به حضرت علی (ع) همواره یک سؤال بزرگ و ماندگار در طول تاریخ در ذهن‌ها بوده، اضافه کرد: تحقق عینی و واقعی متمسکین به این امام همام را در شهدا دیدیم. وقتی ظرفیت معنوی، عرفانی و روحی شهدای ما به اندازه‌ای رسید که حتی جسم مادی آن‌ها هم توانایی حفظ آن را نداشت، فقط و فقط خود خدا خریدار آن‌ها شد. خداوند فرمود من خریدار شهدا هستم و وعده داد که «انا خلیفه فی اهلی» یعنی خودم جانشین شهدا در خانواده‌شان هستم وعده‌ای که به هیچ پدیده‌ دیگری نداده است.
وی افزود: اگر چشم بصیرت داشته باشیم، حتماً حضور حضرت حق را در بین فرزندان و والدین شهدا می‌بینیم. همچنین خداوند فرموده‌اند اگر کسی دل خانواده معظم شهیدان را به دست آورد، خداوند را راضی کرده است و این رسالت سنگین بر دوش ما است.
معاون رییس جمهور با اشاره به اینکه حضور در مراسم میلاد حضرت علی (ع)، در جمع فرزندان شهدا و در کنار مزار شهدا، حجت را تمام کرده است، اضافه کرد: امروز الگویی چون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را داریم که در هشت سال دفاع مقدس در سخت‌ترین شرایط جنگید، چهل سال همه چیز خود را فدای انقلاب اسلامی کرد و در جبهه مقاومت هم به برکت وجود و فکر بلند بزرگ‌ترین شکست تاریخ را به بیست و شش کشور دنیا در جبهه استکبار جهانی تحمیل کرد.
وی اضافه کرد: امروز مکتب شهید سلیمانی به‌عنوان منشور انقلاب اسلامی و ولایتمداری راه را به ما نشان می‌دهد و تحول آفرین است. دشمن از این تحولات درکی ندارد و چون این درک را ندارد در محاسبات خود هم بزرگ‌ترین خطاها را مرتکب می‌شود.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان گفت: اگر در شب میلاد حضرت علی (ع) در کنار قبور مطهر و در جمع پدران معظم شهدا هستیم، یک هدف بزرگ ما این است که از خدا بخواهیم  ما  را از متمسکین واقعی به ولایت امیرالمؤمنین علی (ع) قرار دهد.
در پایان این مراسم ضمن تجلیل از تعدادی از خانواده‌های معظم شهدا، مزار مطهر شهدای قطعه 40 گلزار شهدای بهشت زهرای تهران گلباران شد.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: