یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۰۸ خرداد ۱۴۰۰
712

مراسم “با این ستاره‌ها” در گلزار شهدای بهشت زهرا (س) برگزار شد

مراسم معنوی مناجات خوانی “با این ستاره ها” شامگاه پنجشنبه با حضور پرشور قشرهای مختلف مردم و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران با رعایت شیوه نامه بهداشتی و فاصله اجتماعی در قطعه سرداران بی پلاک بهشت زهرا (س) تهران برگزار شد.

به گزارش یاشهید ، این برنامه معنوی که پس از اقامه نماز مغرب و عشاء با قرات آیاتی چند از قرآن مجید در کنار مزار شهدای گمنام دفاع مقدس واقع در قطعه ۴۰ گلزار شهدای بهشت زهرا(س) آغاز شد با روایتگری حاج حسین کاجی از رزمندگان و روایان دفاع مقدس و مناجات خوانی ذاکر اهل بیت (ع) علی پور کاوه ادامه پیدا کرد.

حاج حسین کاجی راوی این برنامه معنوی با اشاره به سالروز فتح خرمشهر و حماسه بزرگ رزمندگان ایرانی، گفت: پیروزی عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر به واسطه ۳۴ روز مقاومت مدافعان و ۲۴ روز عملیات حساب شده فاتحان خرمشهر بدست آمد.

وی ادامه داد: در فتح خرمشهر از “بهنام محمدی” خردسال که در حین کار اطلاعاتی وقتی توسط سربازان بعثی اسیر شد مادرش را صدا زد نقش داشت تا اولین شهید روحانی جنگ تحمیلی یعنی “شیخ حسن شریف قنوتی” که لشکر الله اکبر بر علیه صدامیان در خرمشهر ایجاد کرده بود.

کاجی با بیان اینکه ۳۴ روز مقاومت و ۲۴ روز عملیات فتح خرمشهر در حدود ۶ هزار شهید و ۱۷ هزار مجروح برای نیروهای ایرانی به بار آورد، خاطرنشان کرد: جوانان باید بدانند که هیچ حماسه ای مانند فتح خرمشهر ارزان به دست نمی آید در این عملیات روحانی “شیخ حسن شریف قنوتی” به طرز وحشیانه ای توسط صدامیان شهید شد.

وی اضافه کرد: دشمن بعثی با سرنیزه کاسه سر “شیخ حسن شریف قنوتی” را برداشت و این روحانی از جان گذشته را شهید کرد، عمامه این روحانی مجاهد بجای یک رنگ دارای سه رنگ بود اول سفید، دوم سیاه شده از گرد و غبار جنگ و سومین رنگ نیز سرخ به واسطه خون سر این شهید بزرگوار که دشمن حین شهید شدنش.

این راوی صحنه های جنگ تحمیلی با اشاره به اینکه روی در و دیوار خرمشهر دشمن بعثی نوشته بود ما آمده ایم بمانیم و نام آن را نیز تغییر داده بودند، اضافه کرد: عراقی ها اتوبوس رایگان بین بصره و خرمشهر ایجاد کرده بودند و آنجا را کاملا مال خود می دانستند ولی با ‌ورود دشمن شکن نیروهای ایرانی بعثی ها حتی وقت فرار پیدا نکردند و در نهایت ۱۹ هزار و ۵۰۰ نفر آنان به اسارت درآمدند.

حاج حسین کاج با اشاره به اینکه بیان خاطرات جنگ و رشادت های قهرمانان اصلی ایران یعنی شهدا به جوانان موجب الگو سازی در جامعه می شود، افزود: نقشه های دنیای استکبار برای جوامع اسلامی تغییری امروز نیز مانند ۳۰ سال پیش است، باید با بیان حقایق گذشته نحوه برخورد این توطئه ها را به نسل جوان آموزش داد.

وی در ادامه به مثالی از زمان ورود نیروهای مردمی و مستشاران ایرانی به یکی از شهرهای تحت امر داعش اشاره کرد و گفت: لحظه ورود دیدیم که روی دیوارها نوشته بود “خانواده، زن و بچه شیعیان حلال است” اینجا بود که یاد خرمشهر و دیوار نوشته های آن افتادیم و راه مبارزه را به سوریان نشان دادیم تا پیروز شدند.

کاجی تاکید کرد: تنها راه مقابله با توطئه دشمنان چه امروز و چه دیروز در خرمشهر استقامت، مقاومت، اتحاد، وحدت کلمه و اطاعت از رهبری است.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: