یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۰۸ شهریور ۱۴۰۰
488

مادر شهیدان احمد، محمود و عباس میرمحکم دار فانی را وداع گفت

«معصومه میرمحکم» مادر سه شهید دوران دفاع مقدس، شهیدان «احمد، محمود و عباس میرمحکم» دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

به گزارش یاشهید ، «معصومه میرمحکم» مادر سه شهید دوران دفاع مقدس، شهیدان «احمد، محمود و عباس میرمحکم» دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. او سال‌ها پیش با پسر عموی خود وصلت کرده و صاحب پنج فرزند پسر و یک دختر بود. که سه تن از پسرانش را در راه انقلاب فدا کرد.

عباس فرزند ارشد خانواده در سال 1336 به دنیا آمد. وقتی 30 ساله بود، در اردیبهشت ماه سال 1366 بعد از تحمل 6 سال مجروحیت و دیالیز به شهادت رسید. احمد در سال 1346 به دنیا آمد. 18 ساله بود که در سال 1364 در عملیات والفجر 8 و فتح فاو شهید شد. محمود متولد سال 1344 بود که سال 1365 در 21 سالگی طی عملیات کربلای 5 در شلمچه به شهادت رسید.

سعید اوحدی، معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی درگذشت «معصومه میرمحکم» مادر گرامی شهیدان معزز «احمد، محمود و عباس میرمحکم» از استان تهران را تسلیت گفت. متن این پیام به شرح زیر است:

انالله و انا الیه راجعون

خانواده محترم شهیدان گرانقدر میرمحکم

سلامٌ علیکم

ایمان و ایثار مادران معظم شهدا که فرزندان عزیز خویش را در مسیر پاسداشت آرمان‌ها و ارزش‌های والای الهی، اسلامی و انقلابی هدیه کردند در وصف نمی‌گنجد و کلمات قادر به ستودن صبر جمیل این بانوان مؤمن و والا مقام نیست. درگذشت بانوی ماجده و مؤمنه «حاجیه خانم معصومه میرمحکم» مادر گرامی شهیدان معزز «احمد، محمود و عباس میرمحکم» از استان تهران را به شما خانواده محترم تسلیت عرض می‌نمایم.

بی‌شک ایمان و اراده راستین این شهدا ریشه در اعتقادات ناب و خالصی دارد که توسط والدین گرانقدر آنان بالندگی یافته که در این میان نقش این بانوی ارجمند در جهت تربیت اسوه‌های جهاد و مقاومت بی‌بدیل است. مادر والامقامی که با افتخار به شهادت فرزندان عزیز خویش، در ادامه راه آن شهدای معظم با اعتقادی راسخ استقامت و پایداری نمودند و به یقین از دست دادن این سرمایه‌های اجتماعی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، بسیار غم‌انگیز است.

از منظر ادب و ارادت بر ساحت ایمان و مقام صبرشان ادای احترام نموده و از درگاه پروردگار متعال علو مرتبه ربانی برای آن مرحومه مغفوره و بردباری برای بازماندگان مسألت دارم. امید آن که به فضل الهی و در جوار فرزندان شهیدشان قرین رحمت ربوبی گردند.

سعید اوحدی
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: