یـا شـهـیـد
۲۶ آذر ۱۴۰۰
1279

روضه خوانی کربلایی علی پورکاوه در جوار مزار شهید علیرضا شهبازی

مراسم سالگرد شهید تفحص علیرضا شهبازی و محمدرضا زمانی روز پنج شنبه 25 آذرماه با حضور خانواده شهید و همرزمانش بر سر مزارشهید در قطعه ۲۷ گلزار شهدای بهشت زهرا(س) برگزار شد.

به گزارش یاشهید ، مراسم سالگرد شهید تفحص علیرضا شهبازی و محمدرضا زمانی روز پنج شنبه 25 آذرماه با حضور خانواده شهید و همرزمانش بر سر مزارشهید در قطعه ۲۷ گلزار شهدای بهشت زهرا(س) برگزار شد.

این گزارش حاکیست : این مراسم با روضه خوانی و مداحی و قرائت زیارت عاشورا توسط کربلایی علی پور کاوه در قطعه 27 گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد.

شهید «علیرضا شهبازی»، در سال 1355 به دنیا آمد. رضا که بیشتر در مناسبت ها پا به مسجد گذاشته بود حالا پایگاه فعالیتهای خود را آنجا قرار داده بود و هیئت های اهل بیت (ع) ماوای تثبیت قدمهایش بود.با به پایان رسیدن دوره راهنمایی برای اخذ مدرک دیپلم وارد آموزشگاه درجه داری قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران شد. رضا با توجه به جثه درشت و قوی اش با عضویت در مجموعه ورزشی هویزه در رشته آمادگی جسمانی به تمرین پرداخت و با ورود به رشته”جودو” در سال 1377 با شرکت در پنجمین جشنواره فرهنگی، نمایشی، رزمی،لوح تقدیر دریافت کرد. او در سال 1378 دانشجوی دانشکده علوم و فنون پیاده شد ولی همچنان تمرینات ورزشی را ادامه می داد و در سال 1379 و 1380 به ترتیب موفق به دریافت کمربندهای 6و8 شد. او در تمام این سال ها فرزند انقلاب و جنگ بود و یاد شهدا و امام (ره) پیوسته حرف اول کتاب آرزوهایش بود. همیشه از مادر می خواست تا بعد از نماز برای شهادتش دعا کند. او در سال 1380 برای پیدا کردن پیکرهای مطهر شهدا وارد گروه تفحص شد، سرانجام در 26 آذر 1380 در قتلگاه فکه به شهدا پیوست و در قطعه 27 گلزار شهدای بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.

شهید ‘محمدرضا زمانی’ متولد 57 و بزرگ شده منطقه اسلامشهر بود و در حالیكه 23 بهار بیشتر ندیده بود حین ماموریت تفحص شهدا در منطقه فكه و در حادثه انفجار مین به آرزوی دیرینه اش رسید و به درجه رفیع شهادت نائل گشت.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: