یـا شـهـیـد
۲۱ فروردین ۱۴۰۱
653

گرامیداشت بیست‌وسومین سالگرد شهادت سپهبد صیاد شیرازی برگزار شد

گرامیداشت بیست‌وسومین سالگرد شهادت سپهبد صیاد شیرازی در قطعه شهدای بهشت زهرا (س) برگزار شد.

به گزارش یاشهید ، امیر سرتیپ اسدالله حیدری در مراسم گرامیداشت بیست و سومین سالگرد شهادت سپهبد صیاد شیرازی گفت: شهید صیاد شیرازی همواره خود را مدیون انقلاب اسلامی می‌دانست و تأکید داشت تا وقتی خود را مدیون انقلاب بدانیم در صراط مستقیم هستیم.

وی ادامه داد: شهید صیاد شیرازی در ابتدای هر جلسه‌ای به خداوند توکل می‌کردند و از خداوند می‌خواستند تا با صدق کامل وارد شوند و با صدق کامل خارج شوند و همواره آیه ۸۰ سوره اسراء” وَقُلْ رَبِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِی مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلْ لِی مِنْ لَدُنْکَ سُلْطَانًا نَصِیرًا” را سرلوحه کار خود قرار داده بودند.
به گفته معاون هماهنگ‌کننده هیات معارف شهید سپهبد صیاد شیرازی، کلام دوم شهید صیاد، دعا برای سلامتی امام زمان (عج) بود. این شهید در برابر کفار صلابت داشت و در مقابل دوستان متواضعانه و با رفعت بود. وی همواره اطاعت از رهبری را واجب می‌دانست و بر این موضوع بسیار تأکید داشت.
حیدری افزود: شهید صیاد به برگزاری نماز جماعت حتی با دو نفر تأکید داشت و هر سنگر را یک نمازخانه می‌دانست. وی همواره تأکید داشت که نگویید ارتش و سپاه دو لشکر الهی، بلکه بگویید ارتش و سپاه یک لشکر الهی هستند که برای مقابله با دشمنان همواره یدی واحدند.
مهدی صیاد شیرازی، فرزند سپهبد شهید صیاد شیرازی نیز طی سخنانی در این مراسم، دینداری، ولایت‌مداری، تعهد، تلاشگری، عملگرایی، خدمت به مردم و اخلاص را از جمله صفات بارز این شهید بزرگوار برشمرد.
در این مراسم که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین عباس محمد حسنی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر سرتیپ محمد محمودی، معاون اجرایی ارتش، امیر سرتیپ دوم محمدرضا فولادی، رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد دهدار، رئیس اداره عقیدتی سیاسی ارتش، خانواده و جمعی از همرزمان آن شهید والامقام برگزار شد، کارکنان نیروهای چهارگانه ارتش جمهوری اسلامی ایران با نثار گل به مقام شامخ این شهید بزرگوار ادای احترام کردند.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: