یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۰۸ مهر ۱۳۹۴
1953

پیکر مطهر صد و پانزدهمین شهید فردو تشییع شد

مراسم تشییع  پیکر مطهر محمدرضا پاکیزه فردویی، صد و پانزدهمین شهید فردو صبح امروز برگزار و پیکر مطهر این شهید در قطعه ۲۹ گلزار شهدا آرام گرفت . به گزارش یاشهید ، مراسم تشییع پیکر مطهر جانباز شهید محمدرضا پاکیزه فردویی، صد و پانزدهمین شهید فردو، صبح امروز چهارشنبه هشتم مهرماه 94 برگزار شد. این مراسم از […]

مراسم تشییع  پیکر مطهر محمدرضا پاکیزه فردویی، صد و پانزدهمین شهید فردو صبح امروز برگزار و پیکر مطهر این شهید در قطعه ۲۹ گلزار شهدا آرام گرفت .

به گزارش یاشهید ، مراسم تشییع پیکر مطهر جانباز شهید محمدرضا پاکیزه فردویی، صد و پانزدهمین شهید فردو، صبح امروز چهارشنبه هشتم مهرماه 94 برگزار شد. این مراسم از مقابل منزل شهید واقع در فلکه دوم تهرانپارس، خیابان جشنواره، شهرک شاهد، خیابان شهید معینی‌نژاد، کوچه شهید رئوفی، پلاک 7  با حضور عموم مردم تهران انجام شد.

پیکر مطهر این جانباز 70 درصد قطع نخاعی پس از انجام مراسم تشییع به گلزار شهدای بهشت زهرای منتقل و در قطعه 29 گلزار شهدا در کنار همرزمانش آرام گرفت. مراسم ختم این شهید والامقام جمعه 10 مهرماه از ساعت 15 تا 17 در مسجد قمر بنی هاشم(ع) واقع در تهرانپارس، شهرک شاهد برگزار می‌شود.

محمدرضا پاکیزه فردویی در سال 62 و در عملیات والفجر یک و در منطقه عملیاتی فکه به درجه جانبازی از ناحیه نخاع نائل شد. این جانباز قطع نخاع به علت جراحت‌های ریه سر انجام بعد از تحمل 32 سال درد و رنج جانبازی، دعوت حق را لبیک گفت و به سوی یاران شهید خود پرکشید. او که اصالتاً یکی از اهالی روستای شهیدپرور فردو محسوب می‌شود، اینک مقام صد و پانزدهمین شهید فردو را از آن خود کرده است.

روستای فردو پیش از این از 400 خانواری که در سال‌های جنگ ساکن آن بودند، ١١٤ نفر شهید، 250 جانباز و چند مفقودالاثر به یادگار داشته است.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: