یـا شـهـیـد
۱۷ مرداد ۱۴۰۲
350

اختتامیه اولین همایش مدیران گلزارهای شهداء کشورهای محور مقاومت

شهردار تهران: همایش مدیران گلزارهای شهداء کشورهای محور مقاومت بستر مناسبی برای انتقال تجربیات است

به گزارش یاشهید ، دکتر علیرضا زاکانی، شهردار تهران در آیین اختتامیه اولین همایش مدیران گلزارهای شهداء کشورهای جبهه مقاومت که به میزبانی سازمان بهشت زهرا (س) و با حضور مدیران گلزارهای شهدای کشورهای ایران، عراق، سوریه، فلسطین، لبنان و یمن در سالن همایش های خانه شهید بهشت زهرا (س) برگزار شد به ایراد سخنرانی پرداخت.

زاکانی شهردار تهران در این مراسم گفت: ما یاد و نام شهدا را به واسطه وظیفه ای که بر عهده داریم زنده نگه می داریم چرا که بازخوانی تاریخ بر مدار شهدا می تواند سره را از ناسره جدا کند.

وی افزود:‌امروز جامعه مسلمین نیاز به اسوه و تکیه گاه دارد و این شهدا هستند که به عنوان یک تکیه گاه بزرگ می توانند جامعه اسلامی را در مسیر تحول در مسیر اهداف عالی اسلامی مصمم کنند و الگوهای جعلی را از جلوی چشم جهان اسلام بردارند.

شهردار تهران گفت: ‌ما امروز در مقابل همه دشمنان اسلام قد برافراشته ایم و همت خود را در جهت اعتلای کلمه حق و برافراشتن پرچم محمد رسول الله با تکیه بر یگانگی خداوند بزرگ و توجه به حضرات معصومین و همچنین حرکت در مسیر تحقق اهداف عالیه اسلامی و همبستگی سایر مسلمانان چه شیعه و سنی در سراسر جهان مصروف داشته ایم، لذا دشمن با همه سرمایه های خود به جنگ ما آمده و هر لحظه را برای خود به عنوان یک لحظه طلائی می داند. با این اوصاف ما هم باید با تمام سرمایه های خود به نبرد با دشمن بپردازیم.

وی با بیان اینکه شهدا در هر لحظه و در هر نقطه ای از جهان حی و حاضر هستند و به ما مدد می رسانند و این یک پیام قرآنی است، تصریح کرد:‌ وقتی شهید در جوار حق می آرامد آن گاه روح او از قیود دنیایی عبور کرده و قابلیت ها و توانمندی های ویژه ای پیدا می کند به گونه ای که به تعبیر قرآن شهید زنده است و نزد خداوند روزی می خورد.

زاکانی با اشاره به اینکه مسیر محور مقاومت و شهدای مقاومت بزرگترین دارایی ما هستند و ما باید از این دارایی استفاده کنیم، افزود:‌ ما گرد هم آمده ایم تا درباره بوستان‌ها، گلستان ها و گلزارهای مملو از شهدا و پرچم داران راه حق و حقیقت و آزادی در کشورهای اسلامی بیندیشیم و ببینیم که چگونه می توانیم در این بستر از تجربیات هم بهره بگیریم و با تمسک به شهدا راه و درک چگونه زیستن درست را بیاموزیم.

وی تصریح کرد: ‌به تعبیر امام راحل مزارهای شهدا قبله گاه عاشقان، عارفان و دلدادگان هستند بنابراین باید نسبت به انتقال اهدافی که شهدا به خاطر آنها به شهادت رسیده اند توجه ویژه ای داشته باشیم و این نگاهی است که با توجه به برگزاری این همایش خوب و موثر می توانیم آن را به عنوان ید واحده ایجاد کنیم و از طرفی بتوانیم با احیاء راه و منش شهدا و حرکت در مسیر پیوستگی قابلیت های بزرگی که داریم در سراسر جهان با اتحاد و همبستگی در مسیر اهداف عالیه اسلامی حرکت نماییم.

شهردار تهران همبستگی اعتقادی را مهمترین بخش همبستگی بین کشورهای محور مقاومت عنوان کرد و گفت:‌ شهدا پرچمداران و قهرمانان همبستگی اعتقادی در بین کشورهای محور مقاومت هستند، لذا ما باید به شهدا تمسک بجوییم در غیر اینصورت با مشکل مواجه می شویم.

زاکانی با بیان اینکه ما هر چه برای رونق راه شهید و شهادت کوشش کنیم هم خودمان نجات می یابیم و هم شهدا دیگران را دستگیری خواهند کرد، اظهار کرد:‌ ما به شهیدان به عنوان شافعان روز جزا چشم امید داریم و امیدواریم در نزد خداوند شفاعت ما را کنند.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: