یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۲۸ آبان ۱۳۹۵
1157

نوزدهمین سالگرد سردار شهید حاجی خداکرم برگزار گردید

مراسم بزرگداشت نوزدهمین سالگرد شهادت سردار شهید جواد حاجی خداکرم با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در گلزار شهدای تهران برگزار گردید. به گزارش یاشهید ، مراسم بزرگداشت نوزدهمین سالگرد شهادت سردار شهید حاج جواد حاجی خداکرم با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و با قرائت دعای کمیل توسط مداحان اهل […]

مراسم بزرگداشت نوزدهمین سالگرد شهادت سردار شهید جواد حاجی خداکرم با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در گلزار شهدای تهران برگزار گردید.

به گزارش یاشهید ، مراسم بزرگداشت نوزدهمین سالگرد شهادت سردار شهید حاج جواد حاجی خداکرم با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و با قرائت دعای کمیل توسط مداحان اهل بیت عصمت و طهارت بر سر مزارش در قطعه ۲۴ گلزار شهدای تهران برگزار گردید.

این گزارش حاکیست : در پایان این برنامه خانواده های معظم شهدا و ایثارگران بانثارگل و قرائت فاتحه بر سر مزار این شهید والامقام همواره یاد و خاطره اش را گرامی داشتند.

جواد حاج خداکرم در یازدهم آذرماه سال ۱۳۳۴ در یکی از محله های جنوب تهران در یک خانواده مذهبی به دنیا آمد . از همان کودکی به اهل بیت عصمت ، عشق می ورزید و یکی از بنیانگذاران هیأت محبان الهادی بود . او ضمن ادامه تحصیل به ورزش باستانی علاقه داشت و یکی از پیشکسوتان این ورزش بود . در دوران جوانی تحت تأثیر برادر بزرگتر خود ( شهید ابراهیم حاج خداکرم ) قرارگرفت و مبارزات سیاسی خود را شروع کرد . او در پخش رساله ، اعلامیه ها و بیانیه های حضرت امام کوشش فراوان نمود . وی در طی سال های ۵۶ و ۵۷ به همراه برادرش یکی از برپاکنندگان تظاهرات و راه پیمایی در شهر تهران بودند .

او ، پس از پایان جنگ در حفاظت از کیان دین و ایران ، به تلاش شبانه روزی خود استمرار بخشید . در سال ۱۳۷۴ فرمانده منطقه انتظامی شهرستان قم شد . در همان سال به جانشینی ناحیه انتظامی سیستان و بلوچستا ن نیز درآمد . و یک سال بعد ، به عنوان فرمانده ناحیه انتظامی استان سیستان و بلوچستان گمارده شد تا با ایادی کفر و سوداگران مرگ مبارزه کند . بیست و پنجم آبان سا ل ۱۳۷۶ بود که در منطقه عملیاتی شیلر ، از توابع شهرستان زابل ، در رویارویی با اشرار به شهادت رسید .

2 34 1 3

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: