یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۰۱ آبان ۱۳۹۳
909

نشست مشترک مدیران بنیاد جانبازان لبنان با معاون پژوهش بنیاد شهید

میعاد صادقی با بیان اینکه نیازمند نوآوری و خلاقیت در این ارتباط هستیم گفت: طرح ها و یافته های پژوهشی در این معاونت آماده ارائه است که به بررسی و آسیب شناسی فعالیتهای فرهنگی و ترویجی در بنیاد شهید اختصاص دارد و می تواند در ترسیم برنامه های بنیاد جانبازان حزب الله لبنان و چالش […]

میعاد صادقی با بیان اینکه نیازمند نوآوری و خلاقیت در این ارتباط هستیم گفت: طرح ها و یافته های پژوهشی در این معاونت آماده ارائه است که به بررسی و آسیب شناسی فعالیتهای فرهنگی و ترویجی در بنیاد شهید اختصاص دارد و می تواند در ترسیم برنامه های بنیاد جانبازان حزب الله لبنان و چالش های پیش رو کمک کند.

به گزارش یا شهید، نشست مشترک جمعی از مدیران بنیاد جانبازان لبنان با معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید عصردیروز، چهارشنبه سی ام مهر ماه در دفتر معاونت پژوهش بنیاد شهید برگزارشد.
معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید در ابتدای این نشست صمیمی ضمن خیر مقدم به میهمانان در سخنانی به تشریح فعالیت های ترویجی وشرح وظایف این معاونت در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پرداخت.
صادقی گفت: در سال ۱۳۵۸ بنیاد شهید و امور ایثارگران به فرمان امام خمینی (ره) با چهار ماموریت اساسی تاسیس شد که سه ماموریت در خصوص ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و یک ماموریت هم اختصاص به خدمت رسانی به ایثارگران داشت.
معاون پژوهش بنیاد شهید افزود: مطالبه جامعه ایثارگری در خصوص خدمات درمانی و بهداشتی، ذهنیت مدیران ارشد بنیاد شهید را متوجه ماموریت چهارم نمود و سه ماموریت ترویجی و فرهنگی به میزان قابل توجهی در حاشیه قرار گرفت.
وی افزود: مطالبه گر فعالیت های ترویجی و فرهنگی؛ شهدا قرآن و اسلام ناب محمدی(ص) هستند و در حال حاضر همه برنامه ریزی ها و طرح های تحولی در دور جدید فعالیت های معاونت پژوهش در راستای تحقق و ارتقاء این سه ماموریت و برآورده کردن خواسته اصلی و مطالبه شهدا و امام (ره) در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید در ادامه گفت: مرکز اسناد ایثارگران کلیه آثار فرهنگی و وصایای شهدا را گردآوری نموده، اداره کل تبلیغات و مراسم فرهنگی تجربه ارزشمند سالیان متعدد برپایی کنگره ها و همایش های بزرگداشت شهدا را دارد، آرشیو جامعی از تصاویر فیلم و وصوت شهدا و جانبازان ایثارگران در مرکز آرشیو دیداری و شنیداری جمع آوری شده، کتب و مجلات ارزشمندی هم در حوزه ایثار و شهادت منتشر گردیده و ظرفیت معاونت پژوهش به عنوان بازوی فعالیت ترویجی بنیاد شهید، آماده هر نوع همکاری و مساعدت به برادران عزیز ما در بنیاد جانبازان لبنان است.

صادقی با بیان اینکه نیازمند نوآوری و خلاقیت در این ارتباط هستیم گفت: طرح های پژوهشی در این معاونت آماده ارائه است که به بررسی و آسیب شناسی فعالیت های فرهنگی و ترویجی در بنیاد شهید اختصاص دارد که می تواند در ترسیم برنامه های بنیاد جانبازان حزب الله لبنان و چالش های پیش رو کمک کند.

معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید در پایان خاطر نشان کرد: ترویج فرهنگ مقاومت حزب الله لبنان مصداق عینی ترویج ایثار و شهادت است و با توجه به علاقمندی بسیار زیاد مردم ایران اسلامی به حزب الله و از سوی دیگر علاقه و عشق مردم و حزب الله لبنان به انقلاب، امام (ره) و رهبر معظم انقلاب و شهدا و رزمندگان ایران، بحث جابجایی منابع، اسناد و انتقال محصولات و آثار تولید شده در هر دو کشور با توجه به هدف مشترک می تواند در دستور کار قرار گیرد.

در ادامه این نشست صمیمی محمد سعید دکروب؛ مدیرکل بنیاد جانبازان حزب الله لبنان در سخنانی گفت: بنیاد جانبازان لبنان همزمان با آغاز مقاومت و یک سال پس از تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی آغاز به کار نموده است و ارتباط عمیقی میان هر دو نهاد وجود داشته و این به برکت نگاه و بینش عمیق و درایت امام خمینی (ره ) بوده است.
“محمد سعید دکروب” خاطر نشان کرد: ما نیاز به یک ارتباط محکم با بنیاد شهیدو امور ایثارگران در همه عرصه ها داریم و انشاء اله این رابطه دو سویه و مستمر خواهد بود.
وی افزود: علی رغم اینکه هم اکنون که در حال جنگ با دشمن صهیونیستی و تروریست های داعش هستیم، خدمت رسانی به جانبازان و رزمندگان حزب الله را در بخش های درمانی، بازتوانی، بهداشتی و فرهنگی و رسانه ای با قدرت ادامه می دهیم.

مدیرکل بنیاد جانبازان حزب الله لبنان گفت: در اولین جلسه بازدید از بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با حجت الاسلام و المسلمین شهیدی دیدار بسیار خوب و ارزشمندی داشتیم و ایشان راهکارهایی مناسب برای همکاری و مساعدت بنیاد شهید و امور ایثارگران و بنیاد جانبازان لبنان ارائه کردند.
در این دیدار مدیر کل و جمعی از مدیران بنیاد جانبازان لبنان، محبوب شهبازی؛ مدیرکل مرکز اسناد ایثارگران، اسکندر یارنسب؛ مدیر کل مراکز فرهنگی و تبلیغات، سید سهراب تاج گردن؛ مدیرکل امور بین الملل بنیاد شهید و امور ایثارگران حضور داشتند.

میهمانان این نشست در پایان از مرکز اسناد ایثار گران و پایگاههای اطلاع رسانی ترویج فرهنگ ایثارو شهادت (نوید شاهد)، قربانیان سلاح های شیمیایی و قربانیان ترور و آثار چند رسانه ای نشر الکترونیکی شاهد بازدید و در جریان فعالیت های این بخش ها قرار گرفتند

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: